6.Gün İftar Menüsü

İlk haftasını bitiriyoruz yavaş yavaş artık ramazanın. Ama hala tam gaz sürüyor iftarda sofrayı donatma motivasyonumuz. Değil bir hafta, olmaz ya 100 hafta geçseydi de fark etmezdi, biz o sofrayı donatırdık.

Yine öyle bir gündeyiz işte. Bu akşam da sofrada elimizden geleni yapıyoruz. Tavuk sarmayı assolist yapıyor; sahneyi kapatan trileçeyi anarak bitiriyoruz.

Salçadan Domates Çorbası

Mevsiminde domates bulamıyorsak ya da evde domates kalmamışsa nefis bir domates çorbasını iftar soframıza konuk etmekten kaçınacak değildik ya… Biraz salça biraz sütle hazırlanan bu çorba en büyük kurtarıcınız olacak.

Salçaya teşekkürlerimizle: Salçadan domates çorbası tarifi

Tavuk Sarma

Karışık sebze, ıspanak desteğiyle birçok iç harç seçeneğiyle sarılabilir tavuk. Biz bugün mantarlı iç harcıyla sarıyor, kaşar peyniriyle mükemmel hale getiriyoruz tavuğu. Yanına da mis gibi sosu hazırlıyoruz…

Afiyet oluyor: Tavuk sarma tarifi

Yoğurtlama

Patates, patlıcan ve biberler mis gibi kızarıyor, süzme yoğurt ve sarımsaklı domates sosla buluşunca lezzetinden geçilmiyor. Pratikliğiyle de kalpleri çalacak olan yoğurtlama iftar sofranızın en çok yenen lezzeti olacak.

Hazırlanın: Yoğurtlama tarifi

Trileçe

Bundan birkaç yıl önce soframızın orta yerinde bulduk trileçeyi. Hangi hızda geldiği, hangi ara ünlü olduğu belli değildi sanki. Her şey çok hızlı gelişmişti. Şimdi tabaklar yerine oturdu, trileçe bizden biri oldu…

İftar menüsüne de geldi tabii ki: Trileçe tarifi

Özet
Tarif Adı
6.Gün İftarlık Yemek Tarifi & Malzeme Listesi Ve Püf Noktaları
Yapan
Yayınlanma Tarihi

Yorum yapın