24.İftar Menüsü

İtiraf edelim, ilk üç günün oruçları biraz zorluydu. Hem ramazanın sıcak günlere denk gelmesi sebebiyle hem bünyenin oruç tutmaya alışmaya çalışması nedeniyle. Olsun, her akşam nefis sofralar hazırladık, keyfimiz yerindeydi.

İftar menülerinde yirmi dördüncü güne geldik. Bu akşam da nefis bir sofra bizi bekliyor.

Enginar Çorbası

Bahar aylarının geldiğinin göstergesi sofradaki enginar. İnsana sebepsiz bir mutluluk verebiliyor. Tabii sebepsiz değil aslında olan biten. Enginarın damakla buluştuğu ilk an mutluluk. Biz de dördüncü günün menüsünde enginar olsun dedik bu yüzden…

Hazır hala mevsimiyken: Enginar çorbası tarifi

Çiçek Kebabı

Enginar çorbasıyla baharı doya doya hissetmeye başlamışken ana yemekte de bundan ödün vermiyor, bahara denk gelen ramazan ayına minnetle sofraya çiçekler açtırarak devam ediyoruz.

İftarın bereketine yakışıyor: Çiçek kebabı tarifi

Buğday Salatası

Buğdaydan çoğunlukla aşure yapmaya alışkın bir mutfak kültürünün içinde sayılırız. Aşure hep yapılsın ama gelin buğdaya da bir şans verelim. Nice harika sofralarda yer alabileceğini kanıtlasın bize.

Bugünün iftar menüsü gibi mesela: Buğday salatası tarifi

Fincan Tatlısı

Ramazanın 4.gününe hafif ve lezzetli bir son yapalım dedik ve güzeller güzeli fincan tatlısında karar kıldık. Yapımı da çok pratik olan fincan tatlısı iftara nefis bir son dokunuş yapacak.

Nefis son: Fincan tatlısı tarifi

Özet
Tarif Adı
24.Gün İftar Yemeği Tarifi & İftar Menüsü Ve Malzeme Listesi
Yapan
Yayınlanma Tarihi
Puan
31star1star1stargraygray Based on 1 Review(s)

Yorum yapın