İzmir’den Van’a! Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur, Nerelere Gidilir?

Dünya genelinde oldukça uzun süren Covid-19 (korona virüs) salgın sürecinin artık neredeyse sonuna geldik. Hayat, tüm ülkelerde neredeyse pandemiden önceki haline döndü. Ancak pandemi, insanlar tarafından her ne kadar bitmiş olarak kabul görse de salgının insanlar üzerinde yarattığı olumsuz etkiler henüz tam olarak atlatılmış değil. Pandeminin oluşturduğu bu olumsuz etkilerden kurtulmak ve bu kurtuluşu seyahat etmek olarak gören herkes, uçak firmalarının internet sitelerini, uçak bileti arama motorlarını ziyaret ediyor ve uçuş ara özelliğini kullanıyor. Türkiye’de de uçak bileti arama motorlarında uçuş ara özelliğini kullanarak yapılan aramalara baktığımızda özellikle İstanbul İzmir uçak bileti, Van uçak bileti aramalarının ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

İstanbul İzmir uçak bileti ve Van uçak bileti hakkında arama motorlarında yapılan aramalar arasında insanların en çok merak ettikleri konu; doğal olarak uçak bileti fiyatları oluyor. Arama motorlarında uçak bileti arayan insanların en çok merak ettiği sorular ise şöyle; İstanbul İzmir uçak bileti ne kadar? Van uçak bileti ne kadar? Herkesin merak ettiği bu soruların yanıtlarını sizler için değerlendirdik. İşte fiyatlar!

İstanbul İzmir Uçak Bileti Ne kadar? Van Uçak Bileti Ne Kadar?

Farklı uçak firmalarının ve uçak bileti arama motorlarının uçuş ara özelliğini kullanarak gerçekleştirdiğimiz aramalarda; İstanbul İzmir uçak bileti fiyatlarının ortalama 500 TL ile 600 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Bu fiyatlar yaz aylarında daha da yükselerek 2.000 TL’ye ulaşmaktadır. Van uçak bileti fiyatlarına baktığımızda ise İstanbul’dan 800 TL, İzmir’den ise 1200 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz. Unutmadan belirtmekte fayda var; gözlemlediğimiz ve derlediğimiz ortalama fiyatlar 2022 yılının Haziran ayı için geçerli.

İstanbul İzmir Arası Uçakla Kaç Saat?

İstanbul İzmir uçak bileti veya Van uçak bileti aldıktan sonra bilgilendirme ekranında yolculuğun kaç saat sürdüğüne veya aktarma olup olmadığına dikkat etmeyen kişiler, yapacakları uçak yolculuğunun kaç saat süreceğini merak ediyorlar. İstanbul İzmir yönlü uçuşlarda eğer aktarma olmayacaksa, geçireceğiniz yolculuk süresi yaklaşık olarak 1 saat 5 dakika. Ancak aktarma olacaksa belirtilen süre, aktarma yapacağınız havalimanının konumuna ve aktarma süresine bağlı olarak değişkenlik göstermekte. Emin olmak adına mutlaka biletinizi almadan önce gerçekleştireceğiniz uçuşun aktarma durumunu kontrol edin.

Van uçak bileti alan kişiler, eğer uçuşlarını İstanbul Van yönlü satın aldılarsa gerçekleştirecekleri yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürecek. İzmir Van uçak bileti satın alan yolcular ise yaklaşık olarak 2 saat 5 dakika yolculuk edecekler.

Van’da Gezilecek Yerler

Van uçak bileti alan insanların çoğu Van’da gezilecek yerleri görmek amacıyla internette yoğun bir araştırma gerçekleştiriyor. Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van, Dünya’nın en eski şehirlerinden birisi. Doğu Anadolu Bölgesi’nin nüfus açısından en büyük şehri olan Van, yaklaşık olarak 1.2 milyon insana ev sahipliği yapıyor.

Van’ın en eski kentlerden birisi olması ve tarih boyunca birçok medeniyete yer vermesi; şehrin tarihi özelliklerinin ne kadar fazla olduğunun bir kanıtı. Ancak yalnızca tarihi amaçla gidilecek bir şehir olduğunu sakın düşünmeyin çünkü Van, aynı zamanda sahip olduğu muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor ve unutulmaz hatıraların oluşmasına fırsat tanıyor. Van uçak bileti alan ve gezilecek yerleri merak eden herkes için şehir merkezinde gezmenizi tavsiye edeceğimiz ilk duraklar; Cumhuriyet Caddesi, Van Müzesi, Van Kedisi Evi.

Van, sahip olduğu doğal güzellikleri nedeniyle çevresinde gezilecek birçok noktayı barındıran bir şehir. Van uçak bileti alan kişilerin görmeyi en çok merak ettiği ve Van denildiğinde elbette herkesin aklına ilk gelen yer Van Gölü! Ayrıca Van’da gezebileceğiniz diğer doğal güzellikleri şöyle sıralayabiliriz; Akdamar Adası, Peri Bacaları, Muradiye Şelalesi, Erçek Gölü, Erciş kaplıcaları.

İzmir’de Gezilecek Yerler

İstanbul İzmir uçak bileti alan kişiler genellikle turistik amaçlı veya iş için seyahat ediyorlar. İstanbul İzmir seyahatini turistik amaçlı gerçekleştiren insanlar, İzmir’de mutlaka gezilecek ve görmeden dönülmemesi gereken yerleri araştırıyorlar. Bizler de sizin yerinize İzmir seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri araştırdık ve listeledik. İstanbul İzmir uçak bileti aldıysanız ve gezmeye gidiyorsanız; tavsiyelerimize kesinlikle kulak verin!

İzmir şehir merkezinde görmeniz gereken yerler; Konak Meydanı, Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve tarih kokan sokakları ile Kemeraltı Çarşısı. Konak Meydanı’nda güvercinleri besleyebilir, huzur dolu deniz kokusunu doyasıya içinize çekebilirsiniz. Kemeraltı Çarşısı’nda ise ihtiyaç duyacağınız her türlü ürünü bulabilir, yöresel tatları deneyimleyebilirsiniz.

İzmir çevresinde gezeceğiniz lokasyonlar, sizlerin de tahmin edeceği gibi yemyeşil Ege kasabaları, Ege koyları ve plajlar. İzmir çevresinde yer alan; Çeşme, Urla, Selçuk, Bergama, Karaburun gibi doğasıyla ve plajlarıyla ünlü turistik merkezler, İstanbul’dan gelen ziyaretçiler için oldukça rahatlatıcı ve şehrin kalabalığından kaçmak için oldukça güzel tercihler olacaktır. Antik kentleri görmek, Ege kasabalarının doğasında kaybolmak, deniz, kum ve güneşin keyfini doyasıya çıkarmak için İzmir, siz değerli ziyaretçilerini bekliyor!

İstanbul İzmir uçak bileti, Van uçak bileti, fiyatlar, uçuş süreleri gibi konulara değindiğimiz, İzmir ve Van’da gezilecek yerleri belirttiğimiz bir yazımızın daha sonuna geldik. İstanbul İzmir uçak bileti ve Van uçak bileti almayı düşünen ziyaretçilerimizin kafasına takılan tüm soruları umarız en iyi şekilde yanıtlayabilmişizdir. 

Yorum yapın