11.Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının üçte birlik kısmı tamamlandı, herkes oruç temposuna iyiden iyiye alıştı.Umarız ramazan ayı boyunca her gün için özel olarak hazırladığımız iftar menülerine göz atarak sofralarınızı donatmaya da devam ediyorsunuzdur.

11. gün iftar menüsünün açılışını mantı, nohut ve et suyunun buluşmasıyla devleşen yüksük çorbasıyla yapıyor, nezaket kebabıyla sofrayı şenlendiriyor, köz patlıcan mezesini kaşıklamaya doyamıyor, kapanışı da tüm şıklığı ve lezzetiyle kalburabastıya bırakıyoruz.E haydi o zaman hazırsanız başlıyoruz! 

Yüksük Çorbası

İçinde mantı, nohut ve et suyu olan bir çorbadan söz ediyoruz, elbette doyuruculukta üstüne tanımayacaktı. O yüzden siz, siz olun, orucunuzu açtınız ve onun lezzetine bayıldınız diye bir kaseden fazla içip sofradaki diğer lezzetleri yiyemeyecek kadar çok doymayın, bizden söylemesi. 

Geleneksel lezzetlerimizin gözde isimlerinden olur kendisi: Yüksük çorbası tarifi

Nezaket kebabı

Kalabalık iftar sofralarına çok yakışacak nezaket kebabı ile ana yemek seçimizde biraz farklılaşmayı tercih ediyoruz. Çıtır yufkalı, bol soslu nezaket kebabı ramazanın ruhuna da çok uygun.

Bugün biraz naziğiz: Nezaket kebabı tarifi

Köz Patlıcan Meze

Doyurucu mu doyurucu bir çorbanın ardından nezaket kebabıyla sofranın bereketi artarken ona da tüm hafifliği ve nefis tadıyla bu meze eşlik etsin. Bol zeytinyağlı, limonlu sosuyla tadı damakta kalacak bu muazzam lezzetle tanışmayan kalmasın.

Sofrada ona da yer açın: Köz patlıcan mezesi tarifi

Kalburabastı Tatlısı

İftar sofrasının en tatlı kapanışı olacak, size küçükken geçirdiğiniz o ramazanları, babaannelerinizin-anneannelerinizin hazırladığı o enfes tatlıları hatırlatacak kalburabastı.

Yalnız bu kez hazırlama sırası sizde: Kalburabastı tarifi

Özet
Tarif Adı
11.Gün İftarlık Yemek Tarifi & İftar Menüsü Ve Malzeme Listesi
Yapan
Yayınlanma Tarihi
Puan
21star1stargraygraygray Based on 1 Review(s)

Yorum yapın