12.Gün İftar Menüsü

İftar menülerimiz artık neredeyse ikinci haftasına vardı. Şu ana kadar ne güzel sofralar hazırladık, el birliğiyle efsane lezzetlere imza attık, sahura erken uyandık, iftara erken hazırlandık, hepimizin ellerine sağlık!

Tabii her şey daha yeni başlıyor aslında. Daha 12. günü geride bıraktık. Nice tabaklar, ailecek iftarlar, eş dost sohbetleri bizleri bekler daha.Hazırsanız, biz yine giriyoruz mutfağa!Buyursunlar…

Ayran Aşı Çorbası

Ramazanın sıcak havalara denk gelmesi nedeniyle sofrada soğuk bir şeyler görmek isteyenleri de “çorba dediğin sıcak sıcak içilmeli” diyenleri de böyle alalım hemen. Çünkü bu akşam iftar sofrasında, sofrada oturan herkesin gönlüne göre enfes bir çorba var.

Her haliyle nefis: Ayran aşı çorbası tarifi

Karnıyarık

Patlıcan girdiği her yemeği şenlendiriyor, hemen her tarifte lezzeti sayesinde başrolü kapıyor ama bizce onun ramazana en yakışan hali kesinlikle karnıyarık!

O zaman şimdiden ellerinize sağlık: Karnıyarık tarifi

Tereyağlı Pilav

Bir evde karnıyarık pişiyorsa, hem de bu hazırlık enfes bir iftar sofrası içinse yanından pilav eksik olmaz.Fark yaratır: Tereyağlı pilav tarifi

Şam Tatlısı

Sizce de ramazana en çok yakışan tatlılar şerbetli tatlılarsa yaklaşın böyle. Bu kez, ilk ısırığınızda şerbeti oluk oluk akacak, tadı damağınızda kalacak bir tarifimiz var sırada.

Şambali olarak da bilinir: Şam tatlısı tarifi

Özet
Tarif Adı
12.Gün İftarlık Yemek Tarifi & İftar Menü Listesi Ve Püf Noktaları
Yapan
Yayınlanma Tarihi

Yorum yapın