15.Gün İftar Menüsü

İftar menülerinin 15. gününe yani yarısına ulaşmış olmanın mutluluğu içindeyiz.Şu ana kadar onlarca tabak konuk oldu soframıza, onlarca başlangıcı onlarca ana yemeğe kavuşturduk. Her gün farklı bir menüyle sahne alıp sizlere naçizane ilham vermeye, fikir sunmaya, iftar sofranıza destek vermeye çalıştık. Ramazanın sonuna kadar da bu desteğimiz devam edecek.

O zaman hep beraber hazırladığımız sofraya buyurunuz…

Sakala Çarpan Çorbası

Mercimek ve eriştenin ele ele verip efsaneler yarattığı, tavuk suyunun da olaya dahil olmasıyla lezzeti tavan yapan bir çorba var bu akşam sofrada.

İftar sofrasının yakışanı: Sakala çarpan çorbası tarifi

İnegol Köftesi

Ülkemizin dört bir yanına özgü, birbirinden efsane köfteler var, malumunuz. Biz de hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz. Bu kez iftar soframızda başrolü İnegöl köftesine veriyoruz.

Misler gibi kokusuyla mest eder: İnegöl köfte tarifi

Babagannuş Tarifi

Misler gibi İnegöl köftelerimizi hazırlamışken yanına ne yapsak dedik, aklımıza ilk düşen patlıcan, biber ve domatesin en lezzetli halleriyle ortaya çıkan babagannuş oldu.

Birbirlerine nasıl da yakıştılar: Babagannuş tarifi

Un Helvası

İftar yemeklerinizi afiyetle yediniz, şöyle biraz dinlenmek üzere sofradan kalktınız ama içinizde bir tatlı yeme isteği de yok değil hani. O zaman ne yapıyoruz, misler gibi un helvasını hazırlıyor…

Yanına da çay demliyoruz: Un helvası tarifi

Özet
Tarif Adı
15.Gün İftarlık Yemek Tarifi & İftar Menüsü Ve Malzeme Listesi
Yapan
Yayınlanma Tarihi

Yorum yapın