İftarlık Salata Tarifleri: İftara Özel 5 Salata Tarifi

Rus Salatası Tarifi

Türkiye’ye 19. yüzyılda ulaştı. İstanbul’da 1917 Ekim Devrimi’nden sonra kente gelen Beyaz Rusların açtığı lokantalar sayesinde yaygınlaştı.Türkiye’de Soğuk Savaş yıllarında ideolojik nedenlerle adı “Amerikan salatası” olmuştur. Türkiye’de “komünizm tehdidi” salatanın “Amerikan Salatası” olarak anılmasına yol açtı. Esnafın Soğuk Savaş döneminde Rus adından kaçınarak “Amerikan salatası” olarak satış yapmasının psikolojik harekât çalışması sonucu gerçekleştiği de öne sürüldü. Hüseyin Çelik Soğuk Savaş dönemindeki durumu, “O zamanlarda yemek listesinde “Rus salatası” yer aldığı lokantanın sahibi hapsedilirdi. Lokantaların sahiplerinin bu salatayı “Amerikan salatası” olarak adlandırmaları tavsiye ediliyordu.” sözleriyle tasvir etmiştir.

Rus Salatası

Tarifi görmek için tıkla > Nefis Rus Salatası Tarifi

Yoğurtlu Erişte Salatası Tarifi

Tarifleri en güzel kılan nedir diye sorsalar, pratik ve lezzetli olanı deriz bir çoğumuz. İşte bugün sizlerle birlikte Pratik,kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz yoğurtlu erişte salatası tarifini aktaracağız. Çay sohbetlerine, öğle yemeklerinin yanına ya da ana yemeklerinde meze olarak hazırlayabileceğiniz, misafirlerinizi mest edecek mükemmel bir tarif ile karşınızdayız. Salatamızın üzeri için hazırladığımız sos ise dillere destan. Kabak ve havuç kullanarak hazırladık fakat dilerseniz farklı sebzeleri kullanmak da mümkün tabii ki! Sıcak havalarda içinizi ferahlatacak, soğuk havalar da ise o nefis lezzeti ile içinizi ısıtacak yoğurtlu erişte salatası tarifi bu sayfada. Şefimizin özel olarak hazırladığı bu tarifi akşam yemeğine yetiştirmeniz için tek yapmanız gereken mutfağa doğru yol almaktır. Yaklaşık 15 dakika içerisinde hazırlanır, sofra da yerini alır. Yavaştan malzemeleri hazırlamaya başladıysak hadi o zaman salatamızı yapmaya başlayalım.

İftar sofralarınız için pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz Yoğurtlu erişte salatası tarifini denemenizi öneririz, iftar sofrasını hazırlamak için pek vaktiniz kalmadıysa, çok kısa bir süre içerisinde yoğurtlu erişte salatası tarifini hazırlayabilir, servise sunabilirsiniz.

Yoğurtlu Erişte Salatası

Tarifi görmek için tıkla > Yoğurtlu Erişte Salatası Tarifi

Sofraların Vazgeçilmezi: Karışık Salata Tarifi

Salata hep et yemeklerinin yancısı, diyet yemeklerinin vazgeçilmezi olarak sofralarımızda boy gösterir. Adeta tıka basa doymak adına dilediğimiz kadar yememiz öğütlenen bir inci gibi.

Ama bu tarifte onun bu hafifliğine mevsimin en güzel meyvelerinin lezzeti ekleniyor ve sizi mükemmel bir deneyim bekliyor. Çileğin kıpkırmızı güzelim rengine, domatesler eşlik ediyor yetmiyor kuru kayısı ile bu göz ziyafeti adeta nirvanaya ulaşıyor.

Eh hadi öyleyse yanında kocaman bir kase yoğurtla midemizi serinletirken göz zevkimizi tavana çıkarmaya hazır mıyız?

Karışık Salata Tarifi

Tarifi görmek için tıka > Karışık Salata Tarifi

Değişik Tavuklu Sezar Salatası Tarifi

Meksika’dan çıkış yapan ancak Amerikalılar tarafından mutfaklarımızda yer edinip, akıllara kazınan salatanın oldukça ilginç bir hikayesi var. Amerika’da içki yasağının olduğu dönemlerde San Diego sınırının ötesinde yer alan Tijuana’da yer alan Hotel Caesar’s Palace’ın sahibi ve şefi Caesar Cardini’nin yoğun bir iş günü sonrasında mutfakta kalan malzemelerle misafirleri önünde basit bir salata hazırlamasına ve sosuna kendi adını vermesine dayanıyor. Zaman içinde ançüez ve mayonez ilavesi ile zenginleşen sos tarifi, günümüze kadar gelmiş.Bu arada sezar salatanın çıkış noktasında tavuk bulunmuyor ancak zaman içinde ızgara tavuk dilimleri ve arzuya göre haşlanmış yumurta dilimleri salataya eşlik ediyor. Seçim sizin. Salatanın sosunun olmazsa olmazları içinde pek çok baharat ve özün bulunduğu Worcestershire sos, parmesan peyniri, ançüez ve hardal. Bu Değişik, nefis salata tarifimizi sizler için denedik ve malzeme listesi ile birlikte aşama aşama anlatımını yaptık.

Tavuklu Sezar Salata Tarifi

Tarifi görmek için tıkla > Tavuklu Sezar Salata Tarifi

Havuçlu Kabak Salatası Tarifi

Hayat sadeleştikçe daha güzel, yemekler sade güzel. Sadece havuç, kabak, sarımsak ve yoğurtla bu derece mutlu olacağınızı bilseydiniz, şimdiye kadar başka yemek yapmazdım derdiniz. O zaman haydi bakalım tarifimize geçelim. Yapanlara, yiyenlere afiyetler olsun.Pratik,kolay ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz nefis salata tarifleri değişik tarifler’de bizi takip etmeye devam ediniz. Malzemeleri yavaştan hazırladıysak, o zaman mutfağa!

Havuçlu Kabak Salatası

Tarif görmek için tıkla > Havuçlu Kabak Salatası Tarifi

Yorum yapın