İftarlık Çorba Tarifleri: İftara Özel 5 Çorba Tarifi

Ramazan ayı yaklaşırken kolay, pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabileceğiniz nefis 5 çorba tarifi ile birlikte sizlerleyiz. Her gün ne çorbası yapacağım diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre, dilerseniz ramazan ayına özel iftar menüleri kategorimize göz atabilirsiniz. İftar sofralarının olmazsa olmazıdır çorbalarımız, önce midemizin rahatlamasını isteriz, bir anda ana yemeğe giriş yapıp midemizin şişmesini ve rahatsızlanmayı hiçbirimiz istemeyiz o yüzden midemizi rahatlatacak, biraz olsun doyuracak çorba tarifleri ararız. Kolay çorba tarifleri kategorimizin altında her gün için yapabileceğiniz farklı onlarca tarif yer almaktadır. Bu gün ise sizler için özel olarak hazırladığımız iftara özel 5 farklı çorba tarifimizi aktaracağız. Bu çorba tarifleri sizin vazgeçilmezin olacak.

Kırmızı Pancar Çorbası

Bugün hem damak tadına düşkünler, hem de sağlığına dikkat edenler için enfes bir çorba tarifimiz var, Kırmızı Pancar Çorbası. Değişik Tarifler Kategorimizin altında yer alan, var aşırı talep edilen Kırmızı Pancar Çorbası tarifi ile karşınızdayız. Kırmızı Pancar Çorbası Nasıl Yapılır? Sorusunun Cevabını sizler için cevaplandırdık, buyrun.

Kırmızı pancar çorbası
Kırmızı Pancar Çorbası

Tarife göz atmak için tıkla > Kırmızı Pancar Çorbası

Tel Şehriye Çorbası

Rengiyle iştah açan çorba tariflerine bir yenisini daha ekliyoruz. Üstelik bu çorba iştah açmakla da kalmıyor. Yapımının kolaylığıyla en sevilen tariflerden biri olmaya da aday oluyor. Az malzemeli oluşu da cabası. Bu kadar az malzemeli olmasına rağmen doyurucu da üstelik. E daha ne olsun? 

 Bir çorba tarifinden beklediğiniz her şey bu tarifte saklı. Karşınızda nefis mi nefis salçalı tel şehriye çorbası! Bu tarifin içerisine dilerseniz soğan, sarımsak da ilave edebilirsiniz. Kıyma ve baklagil ekleyerek de daha doyurucu bir hale getirebilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık.

Salçalı Tel Şehriye Çorbası
Salçalı Tel Şehriye Çorbası

Tarife göz atmak için tıkla > Salçalı Tel Şehriye Çorbası

Ezogelin Çorbası

Türk mutfağına özgü, buram buram Anadolu kokan, binlerce yıllık bir çorba tarifiyle karşınızdayız. Yemek tarifleri arasından seçtiğiniz ana yemek ne olursa olsun, ona mutlaka yakışacak olan ezogelin çorbasından bahsediyoruz. Siz de bu kolay ev yapımı ezogelin çorbasıyla sofralarınızı sıcacık yapabilirsiniz.

Ezogelin Çorbası

Tarife göz atmak için tıkla > Nefis Ezogelin Çorbası

Tarhana Çorbası

Kış aylarında soğuklardan ne çok etkileniriz değil mi? Sıcacık, şifalı anne eli değmiş bir çorba isteriz. Tarhana çorbasının kokusu burnumuzda tüter adeta. Leziz çorbaya kokuyu veren anne sevgisinin yanında, içindeki bir ottur aslında. Çorbanın adında da geçen tarhana otu; farklı yörelerde çörtük otu, şifalı ot, dikenli ot, tarhana otunun diğer adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir yerlerde diğer isimlerini görünce yabancılık çekmeyin. O çok sevdiğimiz çorbaların lezzet sırrıdır. Yörelerimizin nefis çorbalarının lezzeti de zaten bu şifalı otlarda gizlidir. Kekik, nane, maydanoz, fesleğen derken şifalı otlar listesine siz tarhana otunu da ekleyin. Faydalarını öğrendikten sonra çorbalarınıza ekleyeceğiniz bir tutam tarhana otu, size çok şey kazandıracak.

Tarhana Çorbası
Tarhana Çorbası

Tarife göz atmak için tıkla > Tarhana Çorbası

Yayla Çorbası Tarifi

Herkesin de olduğu gibi çorbalar akşam yemeklerinin vazgeçilmez yemekleridir.Ne olursa olsun çorbasız bir masa asla kabul edilemez, işte bu yüzden Değişik, pratik, hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tariflerimiz ile karşınızdayız.Tariflerde kolaylık sağlayarak kendinize ve çocuklarınıza vakit ayırabilirsiniz. Yayla çorbası bildiğiniz üzere Türkiye lezzet haritasında hemen hemen her yörede görebileceğimiz, anonimleşmiş lezzetlerdendir.Trakya mutfağında da sofrada çokça yer bulur. Evde her daim bulunabilecek temel malzemelerle hazırlanan çorbanın yapımı oldukça kolaydır. Yoğurtlu ve yumurtalı terbiyeler de yapıldığı üzere; çorbanın sıcak suyu ile bu terbiyeyi ısıtırken terbiyenin kesilmemesi için gereken dikkati gösterdiniz mi, geriye düşünmeniz gereken başka bir şey kalmamış demektir. Değişik yemek tarifleri; Afiyet Olsun!

Yayla Çorbası

Tarife göz atmak için tıkla > Yayla Çorbası

“İftarlık Çorba Tarifleri: İftara Özel 5 Çorba Tarifi” üzerine bir yorum

Yorum yapın